תוכנית חדשנות לחברות בתעשייה

 חברות רבות מעוניינות לרענן את קו מוצריהם ולהוסיף מוצרים חדשניים תחרותיים יותר וריווחיים יותר.
בתהליך ליווי המותאם היטב ליעדי החברה ותקציבה, נערך בירור מדוקדק באשר לטכנולוגיות החדשניות אשר יכולות לחזק את החברה ולהצעידה לעידן הטכנולוגי הבא. נבדקת האפשרות לרכישת טכנולוגיה, שילובה בתהליך הפיתוח במידת הצורך והטמעתה בצורה המיטבית בתוך כלל האירגון.

תוכנית החדשנות, מקדמת את יכולותיה העסקיות של החברה, מחזקת את תדמיתה החדשנית ועוזרת לשמר את עובדיה.
בדרך כלל, תוכנית החדשנות מכוונת גם לתהליכים ומוצרים המסייעים בשיפור הסביבה ובתרומה לקהילה ולחברה.

הרצאות לאירגונים, חברות סטארט אפ ולבתי ספר – דגשים ומגמות

קיים ביקוש מתמיד להרצאות ממוקדות בנושאים חדשניים מעולם הטכנולוגיה המתקדמת והממצאים החדשים מעולם המחקר המדעי. יחד עם זאת, עולה עניין השומעים בהיבטי המקרו והבנת המגמות והכיוונים אליהם מומלץ להיערך. בהרצאות הפרונטליות, להבדיל מההרצאות בנושאים שונים באינטרנט, עולה הביקוש להצגת שאלות וזמן חופשי וגמיש לדיון רחב ומנותק מהשקפים. מרבית השומעים מציינים את השיחה הפתוחה כמדד חשוב לשביעות הרצון ולמדידת התועלת שהפיקו מההרצאה.

מתוך עיתון "מקור ראשון": כתבה על הספר – "הסטארט אפ שלנו"

דב רייכמן, כימאי ויזמם, מאמין שמסתובבים בינינו אינספור סטארטאפיסטים סמויים, שיכולים להזניק את המדינה אל עתיד טכנולוגי מזהיר. אנחנו רק לא כל כך שמים לב אליהם, כי הם קצת נמוכים, חסרי ביטחון, ועוד לא התחילו אפילו ללמוד לבחינות הבגרות. בספר החדש הוא מנסה לגרום לילדי ישראל ליזום, להעז ולפתוח את הפה – למרות הגשר בשיניים – ובעיקר להבין שהיי-טק הוא לא עניין רק למתכנתים גאונים!

עמותת ScienceAbroad

ScienceAbroad הינה עמותה ללא מטרות רווח. היא קהילה גלובלית של מדענים ישראלים בחו"ל. יש להם כ-21 סניפים בצפון אמריקה המופעלים על ידי מתנדבים בלבד. מטרת העמותה היא ליצור רשת דינמית עבור מדענים ישראליים, מתן כלים וקשרים מועילים.

מתוך "סטטוס": "הסטארט אפ שלנו" מאת ד"ר דב רייכמן

"הסטארט אפ שלנו" מאת ד"ר דב רייכמן הוא ספר מדהים אשר נכתב במטרה להעשיר את הידע של דור העתיד בנוגע לתעשיית ההייטק, הקמת סטארט אפים ועוד נושאים רבים המאפיינים את עולם היזמות והחדשנות. דב, מחבר הספר, רואה בעידוד הצעירים חשיבות גדולה במטרה להוביל אותם להיות שותפים בפריצת הדרך הטכנולוגית בתעשייה.

הספר "הסטארט אפ שלנו" מאת ד"ר דב רייכמן

הספר נכתב כדי להרחיב את ההיכרות של בני הנוער והוריהם עם תעשיית ההייטק, הקמת חברות סטארטאפ, הון סיכון והחשיפה לאי הוודאות האופייניים לעולם החדשנות והיזמות. המחבר רואה חשיבות גדולה בעידוד הצעירים להצטרף לאתגר ולהיות שותפים לפריצת הדרך הטכנולוגית שהתעשייה המתוחכמת מובילה.

ד"ר דב רייכמן בכתבה במגזין ההייטק של 'דה מרקר'

כתבה של אסף צור, על ד"ר דב רייכמן במגזין ההייטק של 'דה מרקר' העוסקת בטכנולוגיות מתקדמות והשקעות. הכתבה עוסקת בפעילותו של ד"ר דב רייכמן בתחומי הטכנולוגיה המתקדמת, החדשנות והיזמות, מסחור טכנולוגיות, כימיה, חומרים מתקדמים, ננוטכנולוגיה והרצאות בתחום.

השקעות בטכנולוגיות חדשניות – חלק II – גופי ההשקעות והאתגרים הטכנולוגיים

השקעות בטכנולוגיות חדשניות – חומרים מתקדמים, ננוטכנולוגיה, כימיה ותעשיה ירוקה (קלינטק): מגמות ומאפיינים בשוק ההון סיכון, חברות סטארט אפ ותאגידים מובילים. חלק II – גופי ההשקעות והאתגרים הטכנולוגיים.

שת"פ וייעוץ לחממת גולד ונצ’רס בחדשנות ובחומרים מתקדמים

חממת גולד ונצ'רס משתפת פעולה עם ד"ר דב רייכמן באתגרים תעשייתיים הדורשים שילוב בין עולמות הכימיה והפיזיקה עם עולם התוכנה בתחומי החישה והבקרה – סנסורים וחיישנים ליישומים מגוונים בתעשייה וכן בבניית תכניות חדשנות לפיתוח אפיקים בתחומי התעשייה.

פעילות מבורכת של החברה הישראלית לכימיה

כנס בנושא Flatlands- Beyond Graphene, ננו חומרים 2D וייעודם לתחומי האנרגיה ולעולם המחשבים, איפיון ננו חלקיקים ליישומים בתחומי האלקטרוניקה והפוטוניקה. אירוע זה הוא בין המובילים בתחום הננוטכנולוגיה ויערך השנה בישראל.

חדשנות טכנולוגית בתחומי האנרגיה ואיכות הסביבה

אירוע למשקיעים, יזמים וחברות באוניברסיטה העברית – טכנולוגיות בתחומי הכימיה, הננוטכנולוגיה, הקלינטק, התעשייה הירוקה וחומרים מתקדמים בהשתתפות נציגי משרד האנרגיה, הכלכלה, המדען הראשי, חממות טכנולוגיות, חברות מובילות ועוד.

יזמות עסקית והקמת סטארט אפ כקריירה שנייה

המלצות לבחינת האפשרות להקמת סטארט אפ טכנולוגי או יזמות עסקית בתחומים אחרים לקראת פרישה או עזיבה של משרה שכירה. תהליך רב התלבטויות זה יכול להיות מלווה מקצועית ומאפשר הגעה להחלטות בטרם כניסה להשקעות.

תכנית לעידוד יזמות עסקית במרכז הבינתחומי

תכנית לקידום יזמות עסקית בתחומי הקיימות המלווה יזמים לבניית מודל עסקי. התכנית העסקית והאתגרים בהקמת סטארט אפ. שיכון ובינוי, קרן ההון סיכון Terra Ventures והחממה Terra Lab תומכים בתכנית בשם Green Biz המובילה לבניית מנהיגות ערכית ותורמת לקהילה.